A nép régen nem sokat tudott a betegségek okáról és eredetéről, de a tudás és az ellátás
hiánya miatt a gyógyításukról sem. Úgy tartották, hogy rontó, ártó erők hatására betegednek
meg, és ellenvarázslattal próbálták orvosolni a szerintük démonok, szellemek, halottak
lelkei vagy természeti erők okozta betegségeket.