A tanulmány célja, hogy bemutassa a Magyar Rádió forradalom utáni újraindulásának
rövid történetét 1957 tavaszán. A levéltári dokumentumok, a Műsorborítékokban megmaradt
iratanyag és a Rádió és Televízió Újság hasábjain megjelent fontosabb események elemzésével
betekintést nyújtunk arról, milyen elvárásokat fogalmazott meg a pártvezetés, és ennek
következményeképpen hogyan változott meg a rádió műsorpolitikája.A rádió iratanyagában
már 1953-tól megtalálhatóak a Televízió indulását és működését tartalmazó források,
ezek a két intézmény történetében a további több mint egy évtizedben is meghatározóak
lesznek.