A tanulmány célja a dokumentumok és az oral history (az elbeszélt
történelem) segítségével felidézni, hogy a Szabad Európa Rádió Magyar
Osztályának egykori munkatársai hogyan látták, ítélték meg Nagy Imre 1953 és 1956
közötti tevékenységét. A dokumentumokból, visszaemlékezésekből azt is megtudhatjuk,
honnan és milyen hírforrásokból jutottak információkhoz a rádió munkatársai, és ezeket
hogyan használták
fel. Az interjúk különösen értékes részei azok az emlékek, amelyekben
a rádiósok személyes véleményüket fogalmazták meg egy-egy eseményről vagy személyről.
A tanulmány a műfaji sajátosságok (forráskritika)
figyelembevételével készült, bőséges információt tartalmazó jegyzetapparátus felsorakoztatásával,
amely segítséget nyújt az ismeretanyag mélyebb megértéséhez.