A digitális tanrend tapasztalatai Magyarországon a Covid 19 ideje alatt

Rumbus, Anikó [Rumbus, Anikó (Informatika), szerző]; Szlávi, Anna

Magyar nyelvű Konferenciaközlemény (Könyvrészlet) Tudományos
    Azonosítók
    • MTMT: 33665796
    2020. március 15-ével egyik pillanatról a másikra valamennyi oktatási intézménynek digitális tanrendre kellett áttérni a pandémiás helyzet miatt. A már régebb óta krízis helyzetben lévő pedagógus társadalom sem eszközökkel, sem szoftverekkel, sem módszerekkel nem volt ellátva. A tanároknak maguknak kellett megtanulniuk az alkalmazások használatát, illetve az online tanítási módszereket. A legtöbb intézményben belső konzultációk, továbbképzések zajlottak. A tanárok egymást tanították az új módszerek, platformok használatára. Rengeteg Facebook csoport alakult egymás megsegítésére. Az amúgy is leterhelt pedagógusok még több feladatot kellett ellássanak. Hirtelen autodidakta módon el kellett nekik kezdeniük egy újfajta világban felkészülni tanórákra. Az átállás nem ment zökkenőmentesen, amelynek számos oka volt. A tanárokat nem látták el kellőképpen eszközökkel (laptop, tablet stb.), online tanítási módszertárral. A diákok is teljesen új helyzetbe kerültek. Legtöbbjüknél technikai (eszköz, internet stb.) gondok nehezítették a tananyaggal való haladást, tanórákon való részvételt. Alsó tagozaton, az eszközök használata is komoly nehézségeket okozott. Kutatásunkban arra is kerestük a választ, hogyan vélekednek a tanárok a digitális tanrend körülményeivel kapcsolatban. Volt-e pozitív hozadéka az online oktatásnak? Alakítottak-e ki új módszereket a tananyag átadásában, számonkérésénél?
    Hivatkozás stílusok: IEEEACMAPAChicagoHarvardCSLMásolásNyomtatás
    2026-06-17 14:48