On the square root of a positive selfadjoint operator

Sebestyen, Z [Sebestyén, Zoltán (Funkcionálanalízis), szerző] Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tan... (ELTE / TTK / Mat_I); Tarcsay, Z [Tarcsay, Zsigmond (Funkcionálanalízis), szerző] Alkalmazott Analízis és Számításmatematikai Tan... (ELTE / TTK / Mat_I)

Angol nyelvű Tudományos Szakcikk (Folyóiratcikk)
Megjelent: PERIODICA MATHEMATICA HUNGARICA 0031-5303 1588-2829 75 (2) pp. 268-272 2017
  • SJR Scopus - Mathematics (miscellaneous): Q2
Azonosítók
Szakterületek:
    We provide a short, elementary proof of the existence and uniqueness of the square root in the context of unbounded positive selfadjoint operators on real or complex Hilbert spaces.
    Hivatkozás stílusok: IEEEACMAPAChicagoHarvardCSLMásolásNyomtatás
    2020-08-09 16:47